A misztériumjáték csoportvezetőinek első találkozója

Május 30-án Meskó Zsolt író-rendező vezetésével találkoztak azoknak a plébániai közösségeknek a képviselői, akik közreműködnek az Együtt építjük! c. misztériumjáték színpadra állításában.

25 településről és plébániáról több mint háromszázan készülnek majd a bemutatóra, akiket a csoportvezetők képviseltek. A rendező ismertette, hogyan született meg a kezdeményezés, mi a célja, bemutatta a darab felépítését, a látványterveket. Majd együtt felolvasták a szövegkönyvet, átbeszélték a jelenetek kiosztásának módját és azokat a feladatokat, amelyek a csoportvezetőkre és a szereplőkre várnak a szeptemberi bemutatóig. A napot a közösségi alkotás jellemezte, mert a csoportvezetők a felolvasást követően javaslatokat is tehettek a forgatókönyv kiegészítésére, megjegyzéseikkel, ötleteikkel gazdagították azt.

Íme azt esemény plakátja:

Oszd meg a bejegyzést