🗓 2026. szeptember 19. · ⌖ Vác – Palotakert, Konstantin tér, Székesegyház · ◷ 9:00 – kb. 20:30
Rólunk
A Váci Egyházmegye 2026-ban ünnepli fennállásának ezeréves évfordulóját. Ebből az alkalomból egyházmegyei jubileumi napot tartunk szeptember 19-én, Vácon, az egyházmegye székhelyén.
Hálát adunk az ezer év gyümölcseiért, kegyelmekért. Megemlékezünk alapítónkról, püspökeinkről, hitvallóinkról, akik fizikailag vagy lelkileg építették egyházmegyénket és akiknek örökségét tovább tudjuk vinni.
A találkozót családi napként valósítjuk meg, amelyre várjuk az egyházmegyei híveit, családjait, papjait, szolgálattevőit és minden érdeklődőt, aki nyitott a velünk a találkozásra. A családi nap számunkra nem egy nosztalgikus visszatekintés lesz, hanem tanúságtétel az evangéliumi élet öröméről, arról, hogy testvérként tekintünk egymásra, hogy szeretettel fordulunk közösségeink tagjai és minden jóakaratú ember felé.
A jubileumi napot egy hároméves egyházmegyei lelki felkészülés előzte meg, amelyben a plébániai és intézményi közösségek elmélyülhettek a személyes megtérés – közösségi élet – evangelizáció témáiban tanítások és tanúságtételek segítségével.
A nap csúcspontja a hálaadó szentmise lesz a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban, amelyet Marton Zsolt megyéspüspök mutat be az egyházmegye papságának koncelebrálásával és a jubileumi zászlók bevonulásával.
A programot egy egyedülálló, erre az alkalomra írt misztériumjáték zárja „Együtt építjük!” címmel. A darab áttekinti az egyházmegye ezeréves történetét és amelynek jeleneteit az egyes plébániai közösségek adják elő. A színdarab ilyen módon, mint egy nagy közös műalkotás, mindenkit bevonva, mindenkit aktív taggá téve fejezné ki az összetartozást, emlékeztet értékeinkre és azokra, akik előttünk járva tanúságot tettek hitükről, Krisztusba vetett reményükről és kifejezi azt a vágyunkat is, hogy szeretnénk mindezt tovább vinni.
